801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Ponad 15 000 lat temu człowiek oswoił psa, aby strzegł jego domostwa i pomagał w polowaniu. Jednak pierwsze oswojone psy spełniały rolę użytkową, a później również stały się towarzyszami ludzi. Obecnie nie musimy już polować, a oswojone zwierzęta stały się naszymi zwierzętami domowymi. Traktujemy je nie tylko jako towarzyszy, lecz wręcz jak członków rodziny. Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej właścicieli ubezpiecza swoich podopiecznych. Ubezpieczenie zwierząt domowych zapewnia im bezpieczeństwo, a nam finansowy komfort z tytułu ich posiadania. Posiadacze zwierząt ponoszą bowiem pełną odpowiedzialność za wyrządzone przez nie szkody. Także w przypadku, gdy zwierzę uciekło z domu, czy zerwało się ze smyczy.  Osoby poszkodowane mogą domagać się od nas zadośćuczynienia za wyrządzone szkody, a te może pokryć za nas Ubezpieczyciel. 

Różne możliwości ubezpieczenia zwierząt 

ubezpieczony pies

Ubezpieczenie zwierząt domowych możemy wykupić w ramach szerszych pakietów – polis mieszkaniowych, turystycznych czy ubezpieczeń OC w życiu prywatnym. Najpopularniejszym sposobem ubezpieczenia zwierząt jest wariant z ubezpieczeniem domu. Polisę mieszkaniową możemy rozszerzyć o dodatkowy pakiet, który będzie obejmował również zwierzęta domowe. Ochrona obejmuje zdarzenia losowe, kradzież czy nieszczęśliwe wypadki, w wyniku których mogą ucierpieć. Zwierzęta w polisie ujęte są jako mienie ruchome. Oznacza to, iż ochroną objęte są jedynie w nieruchomości wskazanej przez nas, natomiast poza nią, ochrona już nie obowiązuje.  

Ubezpieczenie turystyczne, oraz nasze prywatne OC, również możemy rozszerzyć o zwierzęta.  Ochrona w tym przypadku obowiązuje poza miejscem zamieszkania. Koszt rozszerzenia jest niewielki w porównaniu z ewentualnymi wydatkami, które musielibyśmy ponieść. 

Podobnie jak w przypadku polis dla ludzi składka kalkulowana jest na podstawie różnych czynników. W przypadku zwierząt wieku, rasy i rozmiarów. 

Dlaczego warto ubezpieczać zwierzęta? 

Ze zwierzętami jest podobnie jak z dziećmi: wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Wypadek rowerzysty, który zaplątał się w zbyt długą smycz, bądź zniszczone buty naszych gości, na które zwymiotował kot. Tylko kilka przykładów, przez które możemy być pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Posiadając ubezpieczonego zwierzaka, koszty szkód spowodowanych przez niego pokrywa Towarzystwo Ubezpieczeniowe. 

Również w przypadku chorób zwierzęcych, odkleszczowych czy pasożytniczych, możemy liczyć na częściowe bądź całkowite pokrycie kosztów. Choroba ukochanego zwierzaka jest dla właściciela wystarczającym stresem, a dzięki ubezpieczeniu nie musimy się martwić o wydatki na leczenie, czy całkowicie zrezygnować z leczenia ze względu na jego cenę. 

Zakres ubezpieczenia zwierząt domowych. 

kot ma ubezpieczenie zwierząt

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe w rozszerzeniach do polis posiada różny zakres ochrony dla zwierząt.  W zależności od polisy ochrona ubezpieczeniowa obejmuje: 

  • pokrycie kosztów leczenia obrażeń odniesionych przez zwierzę w wyniku zdarzenia losowego w domu
  • opłaty za wizyty weterynaryjne – badania z użyciem specjalistycznego sprzętu, ewentualne zabiegi i operacje   
  • zwrot kosztów za szkody wyrządzone przez zwierzę 
  • odszkodowanie w przypadku kradzieży rasowego zwierzęcia
  • infolinię weterynaryjną
  • zwrot kosztów kremacji, czy opieki nad zwierzęciem
  •  wypłatę świadczeń na zakup nowego psa, jeżeli poprzedniego nie dało rady uratować

Wyłączenia 

OWU polisy posiada rozdział nazwany wyłączenia, czyli sytuacje, w których Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W przypadku ubezpieczenia zwierząt domowych jest to transport do kliniki, bądź pokrycie jego kosztów. Nie pokrywa również zabiegów dentystycznych, rehabilitacji oraz kosztów protez. Niektóre zwierzęta mogą nie być objęte ochroną np. psy ras agresywnych, zwierzęta egzotyczne czy hodowlane. Towarzystwa mogą także zastrzec, iż nie ubezpieczają zwierząt przekraczających pewien wiek. W przypadku psów dochodzi jeszcze kwestia wielkości i wagi czworonoga. 

Rynek ubezpieczeń dla zwierząt cały czas się rozwija. Rośnie również świadomość samych właścicieli. Przestajemy traktować zwierzęta czysto użytkowo, coraz częściej widząc w nich członków rodziny, a nawet przyjaciół. Ubezpieczenia dla zwierząt domowych pozwolą  zapewnić najlepszą ochronę naszemu pupilowi, a nam oszczędzą niektórych finansowych kwestii ich posiadania. 

Zapraszamy do naszej agencji Ultra Ubezpieczenia, gdzie na pewno znajdziecie odpowiednią polisę dla swego czworonożnego przyjaciela. Polecamy również skorzystanie z formularza kontaktowego. Na naszej stronie znajdziesz także współpracującego z nami agenta w swojej okolicy.  

https://academic.oup.com/mbe/article/22/12/2541/1009580
https://nawypadekgdy.pl/ubezpieczenie-dla-psa-dlaczego-warto-o-tym-pomyslec/ 

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu