801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenie dla sportowców

Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami. Ironman – cykl najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie. W imprezach sportowych biorą udział już nie tylko zawodowcy, lecz również amatorzy. Uczestników przyciąga wyjątkowa atmosfera i duch współzawodnictwa. Jednak uczestniczenie w zawodach zwiększa ryzyko kontuzji, która nie tylko uniemożliwi dalszy udział, lecz może poważnie zakłócić codzienne funkcjonowanie. Warto zatem zabezpieczyć się zawczasu i wykupić ubezpieczenie dla sportowców

Ubezpieczenie dla sportowców przeznaczone jest zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Polecane również instruktorom, trenerom, a także uczniom i studentom szkół sportowych. Można wykupić polisę na rok, bądź na określony czas np. Sezon zimowy, czy na czas planowanego maratonu. Mamy możliwość wybrania pełnego zakresu ochrony, która działa całą dobę, bądź ograniczonego tylko na czas uprawiania sportu. Ubezpieczenia dla sportowców występuje w formie indywidualnej bądź grupowej, dla stowarzyszeń, członków klubów itd. 

Zakres ubezpieczenia dla sportowców 

kobieta posiadająca ubezpieczenie dla sportowców

Ubezpieczenie dla sportowców działa podobnie jak ubezpieczenie NNW.  Otrzymamy odszkodowanie, albo nasza rodzina na wypadek śmierci lub uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W pakiecie przeważnie znajduje się również assistance.

Doraźna pomoc w kryzysowych sytuacjach. Ubezpieczyciel w ramach assistance zorganizuje np. zwrot kosztów ratownictwa, wizytę domową lekarza czy transport osoby bliskiej do szpitala. 

Polisę NNW rozszerzyć możemy o sporty ekstremalne, OC sportowe, czyli wypłatę odszkodowania dla poszkodowanej przez nas osoby trzeciej, czy ubezpieczenie sprzętu sportowego. Jeśli uszkodzimy nasz sprzęt sportowy, ubezpieczenie pokryje koszt naprawy, bądź wypożyczenia nowego. W przypadku zniszczenia odszkodowanie pomoże w zakupie nowych rzeczy. 

Wyłączenia w polisie ubezpieczeniowej

Każde ubezpieczenie w swoim OWU posiada dział wyłączeń, czyli sytuacji, za które Ubezpieczyciel nie odpowiada. Niektóre polisy posiadają w wyłączeniach sporty wysokiego ryzyka jak wspinaczka czy paralotniarstwo. Również sytuacje, które powstały podczas bójek, ataku terroru, czy działań wojennych. Do wyłączeń należą także jazdy próbne i testowe, pokazy i próby prędkościowe, czy wszelkie sytuacje po zażyciu środków dopingujących 

Każdy sportowiec potrzebuje indywidualnej oferty, skrojonej na miarę jego potrzeb. Zapraszamy do naszej agencji Ultra Ubezpieczenia po szczegóły, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Na naszej stronie znajdziesz również współpracującego z nami agenta w swojej okolicy.  

Źródła:
PZU – Ubezpieczenie NNW dla sportowców
Uniqa – Ubezpieczenie dla sportowców
Generali – ubezpieczenie sporty letnie i zimowe

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu