801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ultra Akademia w Nowym Roku

Atena, grecka bogini mądrości, zapisała się w kartach historii jako ta, która pokonała tytana Pallasa. W nowym roku uczestnicy Akademii Ultra zebrali się w Hotelu Villa Pallas, by pod czujnym okiem posągu bogini odkrywać zawiłości produktów w branży ubezpieczeniowej.  

Akademię współprowadziły cztery Towarzystwa Ubezpieczeniowe: Wiener, Compensa, Unum oraz Leadenhall. Podczas spotkania z menedżerem WieneraDominikiem Dorawą i Dyrektorką Barbarą Nehring omówiliśmy Pakiet Agro, czyli obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenia gospodarstwa rolnego. Drobiazgowo przedstawiony został również nowy system sprzedażowy WIE.NET. Do novum możemy zaliczyć m.in. to, iż teraz dzięki systemowi, możemy anulować polisę wystawioną w tym samym dniu. Również w WIE.NET możemy tworzyć grupy, w których dodani agenci widzą wzajemnie swoje wystawione polisy. Prezentację zwieńczyła informacja o konkursie dedykowanym agentom z Ultra Ubezpieczenia.   

Compensa i Pracownicze Plany Kapitałowe

Ultra akademia w nowym roku

Następnie na wokandę weszła Compensa i Pracownicze Plany Kapitałowe. Towarzystwo reprezentowali: Dyrektor Stanisław Guzowski, menedżer Grzegorz Bednarski oraz Łukasz Łęcki, koordynator Compensa PPK. Temat zrodził dużo pytań. Przykładowo: Czy środki z PPK są dziedziczone? Odpowiedź brzmi: tak, nie tylko przez rodzinę, lecz również osoby upoważnione. Jaki staż pracy powinien posiadać pracownik, by móc zapisać się do PPK? Odpowiedź to przynajmniej trzy miesiące. Poruszyliśmy temat aplikacji ippk dla pracodawcy i pracownika. Mogliśmy zobaczyć jak działa, przekonać się, że dzięki kafelkowemu menu, obsługa jest bardzo intuicyjna. Przejrzyście przedstawione zostały korzyści i wsparcie dla firm jakie gwarantuje Towarzystwo. Największą dyskusję wzbudziło jednak bezpieczeństwo danych, przesyłanych przez nakładkę na system kadrowo-płacowy. Zostaliśmy zapewnieni, iż dane są należycie zabezpieczone, a z podobnych rozwiązań korzystają również banki.  

Kolejnym prelegentem był Regionalny Dyrektor Sprzedaży Unum Piotr Bruski. Tematem wiodącym był produkt „Pakiet dla firmy”. Istotną informacją okazało się, iż grupę w tym ubezpieczeniu może tworzyć właściciel firmy wraz z członkami rodziny (razem minimum 3 os). Pewnym zaskoczeniem była również niewielka liczba wyłączeń w OWU. Zapoznaliśmy się z dodatkowym wariantem VIP i korzyściami wynikającymi z jego posiadania. Prezentacja została wzbogacona o kompleksowy pakiet materiałów informacyjnych. 

Terminowe ubezpieczenia na życie

utra akademia noworoczna

Na koniec τελευταίο, αλλά όχι το χειρότερο (gr. ostatni, lecz nie najgorszy), jak powiedziałaby Atena, zamykający Leadenhall i Dyrektorka Ewa Kreft. Tematami przewodnimi były terminowe ubezpieczenia na życie i ubezpieczenie OC doradców podatkowych i biur rachunkowych. Tutaj również padały pytania z sali m.in. czy ujmować w polisie jednorazowo uprawiane sporty ekstremalne? Co w przypadku, gdy w ankiecie medycznej pojawi odpowiedź twierdząca? Nie, jest odpowiedzią na pierwsze pytanie (tylko sporty czynnie uprawiane), natomiast w przypadku drugiego pytania – musimy dołączyć badanie lekarskie i przygotować klienta na wzrost składki. Pierwszą w Nowym Roku Akademię Ultra zamykał egzamin, pod wspierającym okiem Pani Ewy.

Na koniec w doborowym towarzystwie zjedliśmy obiad, przygotowany przez kucharzy z Hotelu Villa Pallas, który swą nazwę zawdzięcza zwycięstwu mądrości na siłą.  

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu