fbpx

Czym się różni polisa z ryzykiem nazwanym od polisy all risk? Czy OC komunikacyjne regulowane jest przez ustawę czy OWU? Czy można źle określić przedmiot ubezpieczenia? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas ostatniej Ultra Akademii 23 listopada 2019r. Tym razem spotkaliśmy się w Hotelu Park w Olsztynie, by zgłębiać elementarną wiedzę na temat ubezpieczeń.  

Zaczęliśmy od podstawy podstaw, czyli czym jest ubezpieczenie i na jakich zasadach działa. Omawialiśmy ryzyko wspólne, czyli sytuację w której wszyscy płacą za jedną szkodę. Poznaliśmy zasadę działania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, na którego składają się wszyscy kierowcy posiadający pojazdy mechaniczne. Analizowaliśmy, czym zajmuje się Rzecznik Finansowy, Komisja Nadzoru Finansowego czy Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. 

Warsztaty

Korzystając z posiadanej wiedzy, precyzowaliśmy kwestię winy w nadzorze opiekuna. Dla przykładu: szliśmy z małym dzieckiem chodnikiem, a ono zarysowało zaparkowany samochód. Jeśli trzymaliśmy je za rękę, to czy można mówić o złym nadzorze, czy już o zdarzeniu losowym? 

Poruszaliśmy też bardziej złożone tematy, jak regres ubezpieczeniowy i udział własny w polisach dobrowolnych. Na koniec poznaliśmy nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń określone przez Ustawę o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym. 

Wymiana doświadczeń

Akademia skierowana była nie tylko do początkujących agentów, lecz również do tych, którzy chcieli odświeżyć i usystematyzować posiadaną już wiedzę. To także kolejna nasza inicjatywa, do której zaprosiliśmy agentów spoza naszej struktury. Mogliśmy dzięki temu wzajemnie czerpać ze swoich doświadczeń, a spotkanie miało charakter żywej dyskusji, a nie jednostronnego wykładu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za aktywny udział w szkoleniu a chętnych na kolejne edycje zapraszamy do kontaktu 🙂

Galeria zdjęć z wydarzenia: