801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW, czyli Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest dobrowolne. Obejmuje wypadki, które powodują trwały uszczerbek na zdrowiu. Występuje jako samodzielne ubezpieczenie bądź dodatek do innej polisy np. komunikacyjnej czy turystycznej. Od ubezpieczeń na życie odróżnia je to, iż są uzależnione, jak nazwa wskazuje od nieszczęśliwego wypadku. Zatem nie obejmują zachorowań, nawet tych ciężkich i nagłych. Ubezpieczenie zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, skutkującego uszkodzeniem ciała lub śmiercią Ubezpieczonego. 

Co obejmuje ubezpieczenie NNW? 

Zakres polisy może obejmować po wypadku: 

  • wsparcie finansowe w leczeniu, operacji czy rehabilitacji 
  • zwrot poniesionych kosztów zakupu sprzętu medycznego   
  • protezy kończyny, ortezy, aparatu i kołnierza ortodontycznego, kul czy wózka inwalidzkiego. 
  • jeżeli wypadek uniemożliwi dalszą pracę w zawodzie, ubezpieczenie pokryje koszty kursów i szkoleń.
  • zwrot kosztów przystosowania mieszkania do swoich potrzeb po wypadku 

Na co zwrócić uwagę kupując polisę NNW ? 

Polisa NNW opiewa na kwotę z góry ustaloną. W przypadku następstw, czyli uszczerbku na zdrowiu wypłacana jest zryczałtowana kwota, bądź procent sumy ubezpieczenia. Ważne jest zatem, aby korzystać z ubezpieczeń z wysoką sumą ubezpieczenia.

lekarz pomaga w ramach ubezpieczenie NNW

Dla przykładu: posiadamy polisę na 100 tys. zł i doznajemy uszkodzenia ciała. W OWU polisy nasz uszczerbek opiewa w na 1%, otrzymamy zatem tysiąc złotych. Natomiast w podstawowych wersjach polis 1% wynosi ok. sto złotych. Na rynku dostępne są polisy z tzw. systemem progresywnych wypłat świadczeń. Zakładają one wyższe odszkodowanie za większy uszczerbek na zdrowiu. Przy niewielkich uszczerbkach kwoty również są niewielkie. Jednakże, gdy urazy będą poważne, świadczenie będzie stosunkowo wysokie.

Wykonując zawód, w którym ważna jest sprawność fizyczna, uszczerbek na zdrowiu może zmienić wszystko. Wpłynie nie tylko na codzienne życie, ale również na sytuację ekonomiczną. Osoby żyjące z pracy własnych rąk, np. fryzjerzy, kosmetyczki, czy muzycy potrzebują planu B. Ubezpieczenie NNW idealnie im to zapewni. 

Zapraszamy do naszego biura Ultra Ubezpieczenia, gdzie nasi agenci dobiorą odpowiedni zakres ochrony. W razie pytań prosimy skorzystać z formularza kontaktowego, bądź wyszukać agenta w swojej okolicy

Źródła:
Allianz
Compensa
Uniqa

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu