801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenie narciarskie

Według badań TMR (Tatry Mountain Resorts), prawie co czwarty Polak jeździ na nartach lub snowboardzie. Planując zagraniczny wyjazd na narty, warto do bagażu  dorzucić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie. Jeśli ulegniemy wypadkowi na polskim stoku, nie będziemy musieli płacić za akcję ratowniczą GOPR lub TOPR. Jednak poza granicami kraju za udzieloną pomoc medyczną będziemy musieli zapłacić sami. 

ubezpieczenie narciarskie

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie pokrywa kosztów ratownictwa lub transportu medycznego do Polski. Dzięki ubezpieczeniu narciarskiemu uzyskamy nie tylko refundację kosztów leczenia, lecz także unikniemy poważnych problemów finansowych.

Co obejmuje ubezpieczenie narciarskie? 

Polisa na narty i snowboard jest standardowym ubezpieczeniem turystycznym, które zostało rozszerzone o sporty zimowe. Zapewnia ubezpieczonemu: 

  • pokrycie kosztów ratownictwa, 
  • transport do placówki medycznej, 
  • leczenie stomatologiczne, 
  • ochronę w razie nieszczęśliwych wypadków w ramach NNW. 

Co powinna zawierać polisa dla narciarzy? 

Ubezpieczenie powinno zawierać odszkodowanie za wypadek.  Pokrywać koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Warto rozszerzyć polisę o ubezpieczenie sprzętu narciarskiego i bagażu, transport bliskich osób czy rekompensatę za opóźniony lot. Również o zakres ochrony na jazdę nieoznakowanymi trasami, sportowe OC lub klauzulę alkoholową. 

Ważne! 

Narciarze lub snowboardziści cierpiący na choroby przewlekłe (np. cukrzyca czy nadciśnienie krwi), muszą rozszerzyć zakres ochrony planując wyjazdy na narty.

Ubezpieczenie od braku śniegu

ubezpieczony narciarz

Podczas wyjazdu może okazać się, że narciarskie trasy zjazdowe zostały zamknięte z powodu małej ilości śniegu. Albo lawina zamknęła dostęp do naszego ośrodka narciarskiego. Mając ubezpieczenie od braku śniegu możemy liczyć na zwrot poniesionych opłat za ski-passy. Również z powodu niekorzystnej pogody, przez którą nie będziemy mogli zakwaterować się w naszym ośrodku narciarskim, otrzymamy zwrot kosztów transportu i zakwaterowania. 

Dokładny zakres ochrony ubezpieczenia narciarskiego oraz listę wyłączeń określają tzw. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).  Jeśli planujemy ferie zimowe w europejskim kurorcie, warto wybrać pakiet z sumą ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 30 000 euro.  

Ubezpieczenie na narty zapewnia ogromny komfort psychiczny i ekonomiczny. Dzięki niemu będziemy mogli beztrosko cieszyć się z urlopu.  Ważne by polisa była dobrana po nasze indywidualne potrzeby. Zapraszamy do naszej agencji Ultra Ubezpieczenia po szczegóły, bądź skorzystaj z formularza kontaktowego. Na naszej stronie znajdziesz również współpracującego z nami agenta w swojej okolicy.  

Źródła:
Uniqa
Warta

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu