801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenie na życie

Dzisiejszy świat pędzi do przodu, a my wraz z nim. Dzięki digitalizacji życia wszystko wokół nas dzieje się szybciej. Dużo częściej podróżujemy, więcej pracujemy, żyjemy intensywniej niż nasi przodkowie. Narażeni przez to jesteśmy na choroby cywilizacyjne, takie jak zanieczyszczenie powietrza, czy stresogenne sytuacje. Postępu nie zatrzymamy, ale możemy zapewnić sobie komfort psychiczny wykupując ubezpieczenie na życie. Zapewnimy tym samym ochronę finansową dla bliskich w przypadku naszej śmierci, a także stworzymy własne zaplecze kapitałowe. 

Ubezpieczenie na życie jest umową zawartą pomiędzy osobą fizyczną, bądź grupą osób a towarzystwem ubezpieczeniowym. Obejmuje nie tylko ryzyko naszej śmierci, lecz również np. zaopatrzenia dzieci, bądź dożycia jakiegoś wieku (rentowego, posagowego). Suma ubezpieczenia jest ustalana indywidualnie. Nie ma limitu górnej granicy, a jedynie minimalna suma określana jest przez towarzystwa. 

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Możemy wyróżnić trzy grupy ubezpieczeń na życie:

  • Ochronne, które zabezpiecza nasze życie.
  •  Ochronno-oszczędnościowe, gdzie poza ubezpieczeniem życia możemy również gromadzić środki.
  •  Oszczędnościowe, na których odkładamy pieniądze, a ochrona ubezpieczeniowa jest minimalna.
Ubezpieczenie na życie ochronne
mama z dzieckiem na oknie

Przedmiotem tej polisy jest nasze życie. Wypłata zgromadzonych na polisie ochronnej środków, następuje jeszcze podczas jej trwania, i jedynie w przypadku śmierci. Określoną sumę w ubezpieczeniu otrzymuje upoważniona osoba. Może nią być nie tylko członek rodziny, lecz również ktoś przez nas wskazany. Jest najtańsza formą zabezpieczenia rodziny. Dzięki niej możemy mieć pewność, że nasze długi zostaną spłacone, a przyszłość dzieci zabezpieczona. 

Ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe 

Ubezpieczenie owe skupia się przede wszystkim na ochronie naszego życia. Dodatkową funkcją jest możliwość lokowania oszczędności. Świadczenie z tytułu polisy jest zawsze wypłacane, zatem w przypadku np. utraty pracy, możemy zrekompensować swoje utracone zarobki. Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe występują również w wariantach kapitałowych, posagowych, czy z funduszem inwestycyjnym. 

Ubezpieczenie oszczędnościowe

Głównym celem tego typu polisy jest gromadzenie środków pieniężnych. Ochrona ubezpieczeniowa jest w tym przypadku minimalna. Wypłacenie zgromadzonego kapitału następuje w momencie rozwiązania umowy, końca okresu ubezpieczenia czy naszej śmierci. Polisa oszczędnościowa daje możliwość zaciągnięcia kredytu pod zastaw lub jej wartość.  

Ankieta medyczna w ubezpieczeniu na życie 

przykładowa ankieta medyczna w ubezpieczeniu na życie

Kalkulacja składki w ubezpieczeniu na życie opiera się o kilka czynników. Wiek, wykonywany zawód, długość ochronny to tylko niektóre z nich. Jednym z ważniejszych czynników decydujących o koszcie ryzyka, jest nasz stan zdrowia. Towarzystwa ubezpieczeniowe często przed podpisaniem umowy proszą o wypełnienie ankiety medycznej. Obejmuje ona pytania z zakresu naszego zdrowia, nałogów czy znanego nam obciążenia genetycznego. Wynik ankiety może mieć decydujący wpływ na wysokość składki, bądź na zupełny brak możliwości ochrony. 

Przy wysokich sumach ubezpieczenia na życie, ubezpieczyciel może zastrzec sobie prawo, do skierowania nas na szczegółowe badania medyczne.  Będziemy poproszeni o wykonanie badania serca, testów sprawnościowych, bądź sprawdzenia obecności przewlekłych chorób

Wyłączenia w polisie 

Każda polisa posiada wyłączenia, czyli określone w umowie sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłaty świadczenia. W przypadku ubezpieczeń na życie takim wyłączeniem może być śmierć ubezpieczonego w wyniku działań wojennych, czy samobójstwo. Jeżeli uzupełniając ankietę medyczną, zatailiśmy istnienie śmiertelnej choroby w wyniku, której nastąpi zgon, ubezpieczyciel również nie wypłaci nam środków. Wyłączeniem mogą być objęte także sytuacje powstałe pod wpływem alkoholu i używek, uprawiania sportów ekstremalnych czy przestępstwa

ubezpieczenie na życie rodzice z dzieckiem

Musimy również pamiętać, iż w ubezpieczeniach istnieje karencja. Jest to okres, podczas którego opłacamy składki, ale dopóki on nie upłynie, nie posiadamy prawa do świadczeń. Przykładowo, jeśli ubezpieczymy się będąc w ciąży, to w momencie urodzenia dziecka, nie zostaną nam wypłacone pieniądze. Karencja w przypadku wypłaty świadczenia za urodzenie wynosi dziewięć miesięcy. Towarzystwo ubezpieczeniowe zatem wypłaci nam pieniądze, jeśli zajście w ciąże nastąpi podczas trwania umowy. 

Indywidualne czy grupowe?

Ubezpieczenie na życie możemy wykupić w formie indywidualnej bądź grupowej (np. w zakładzie pracy). Wato wiedzieć, iż ubezpieczenie indywidualne, które sami wykupimy, jest z nami cały czas. Jeśli posiadamy tylko ubezpieczenie grupowe z zakładu pracy, to w przypadku jej zmiany lub zwolnienia, ubezpieczenie wygasa. Natomiast ubezpieczenie na życie indywidualne będzie chroniło nas, aż do zdarzenia objętego polisą. 

ubezpieczeni na życie osoby starsze na huśtawce

Ubezpieczenia życiowe zabezpieczają naszych bliskich przed finansowymi konsekwencjami naszej śmierci. Szczególnie ważna jest ta ochrona, kiedy mamy np. na utrzymaniu niepełnosprawną osobę, kogoś w podeszłym wieku, czy samotnie wychowujemy dzieci. Kiedy utrzymanie rodziny spoczywa tylko na naszych barkach, ubezpieczenie na życie pozwoli zadbać nie tylko o ich byt materialny, lecz również o nasz komfort psychiczny. 

Istnieje również trzecia forma ubezpieczenia na życie – grupa otwarta. Jest to rodzaj ubezpieczeń podobny do grupowej polisy w zakładzie pracy. Grupa zakładana jest przeważnie przez jednego agenta, bądź agencję. Wyróżnia je ogólna dostępność. Nie musimy być związani prawnie z osobami należącymi do grupy, czyli nie musimy być w tej samej grupie zawodowej. Możemy jednak korzystać ze stawek, jakie otrzymalibyśmy przy grupowym ubezpieczeniu w pracy. 

Posiadamy w ofercie ubezpieczenia w ramach grupy otwartej. Jedna z propozycji została specjalnie przygotowana przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa Życie (dawniej Polisa Życie). Ubezpieczenie, poza śmiercią obejmuje również poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu czy rehabilitację. Dodatkowym wsparciem będzie Medyczny Assistance, który zapewni nam szybką i profesjonalną pomoc w razie problemów zdrowotnych.  

Zapraszamy do naszej agencji Ultra Ubezpieczenia w celu szczegółowego omówienia oferty, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Na naszej stronie znajdziesz również współpracującego z nami agenta w swojej okolicy.  

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/167495,kobiety-placa-mniej-za-polise-na-zycie.html
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1012708,ubezpieczenia-na-zycie-dla-seniorow.html 
https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie 
Nowy słownik języka polskiego pwn, PWN 2002. 

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu