801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenie minicasco

Ubezpieczenie minicasco, czyli AC w wersji mini. Agenci ubezpieczeniowi oferując ubezpieczenie OC komunikacyje, zazwyczaj proponują dodatkową ochronę w postaci autocasco.  Ubezpieczenie to chroni nasz pojazd przed zdarzeniami losowymi.  Jednakże AC winduje znacząco kwotę składki, przez co staje się nieosiągalne dla niektórych kierowców.  Ubezpieczenie minicasco, jest znacznie tańsze, niż standardowe AC przez co nadaje się dla kierowców szukających oszczędności. 

Ubezpieczenie minicasco w swoim założeniu pomaga kierowcom w przypadku szkody całkowitej, czyli w sytuacji najbardziej narażającej nas na koszty. Sprawdzi się właścicielom starszych modeli samochodów, którzy przez to nie mogą zakupić standardowego AC. Także młodym kierowcom nie mogącym liczyć na zniżki, bądź parkującym w miejscach, gdzie często dochodzi do kradzieży. 

Różnica między polisą AC a ubezpieczeniem minicasco 

Minicasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Zakłada pomoc w kryzysowych sytuacjach takich jak szkoda całkowita, czyli nasz samochód nie nadaje się już do naprawy, kradzież czy szkody z tytułu działania żywiołów (pożar, gradobicie itd.) Od AC różni się tym, iż nie zapewnia pełnej ochrony – nie dostaniemy odszkodowania za drobne szkody.  Nie jest również samodzielnym produktem jak AC, lecz częścią OC komunikacyjnego. 

Dlaczego warto posiadać minicasco? 

ubezpieczenie minicasco

Przede wszystkim lepiej posiadać dodatkową ochronę, choćby ograniczoną, niż żadnej. Zakresem obejmuje szkody całkowite na które nie mieliśmy wpływu.  Mowa tu m. in.  o kradzieży, pożarze, gradobiciu czy podtopieniu. Przy niewielkiej kwocie możemy uchronić się przed finansowymi skutkami całkowitego braku auta.  Ubezpieczenie minicasco jest dobrym rozwiązaniem, jeśli rzadko korzystamy z samochodu.  Ryzyko wystąpienia szkód będzie wtedy niewielkie.  

Autocasco zapewnia szeroką ochronę, w tym pakiet assistance czy odszkodowanie za drobne szkody, również za granicą. Ubezpieczenie minicasco ochroną obejmuje szkody całkowite i uszkodzenia pojazdu na terenie Polski. 

Wyłączenia 

Każda polisa w OWU zawiera wyłączenia, czyli sytuacje za które ubezpieczyciel nie odpowiada. W tym wypadku ubezpieczenia minicasco jest to ograniczony zakres ubezpieczenia. Wiek pojazdu, który przeważnie nie może przekraczać ok. 15 lat, oraz charakter użytkowania. Niektóre Towarzystwa nie chcą objąć minicasco pojazdy wynajmowane w celach zarobkowych. Ważne jest również ograniczenie zakresu terytorialnego. Zazwyczaj ochrona obejmuje zdarzenia powstałe w Polsce

autocasco

 
Przeważnie wyłączone z ochrony są również wszelkie kolizje z innymi pojazdami, czy obiektami. Jeśli spowodujemy wypadek czy kolizję, będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Również minicasco może nie obejmować szkód powstałych na parkingu. Ubezpieczenie autocasco nie zawiera także pakietu assistance.  

Ubezpieczenie OC i AC dają pełną ochronę komunikacyjną, jednakże kosztują relatywnie dużo. Warto zatem rozważyć tańszy zakup, jakim jest minicasco. Lepsza ograniczona ochrona, niż żadna.  Ubezpieczenie dostępne jest w różnych wariantach i cenach. 

Zapraszamy do naszej agencji Ultra Ubezpieczenia, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Pomożemy dobrać najlepszą ochronę. Na naszej stronie znajdziesz również współpracującego z nami Agenta w swojej okolicy.  

https://www.link4.pl/ubezpieczenie-smart-casco
MINICASCO – Ubezpieczenie AC MINI

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu