Kamper, czyli samochód kempingowy jest idealną opcją dla osób, które chcą podróżować na własnych zasadach.  Pandemia i wynikające z niej obostrzenia sprawiły, że zaczęliśmy szukać bezpiecznych podróży we własnym gronie, z dala od tłumu ludzi.  Taka podróż pozwala na zwiedzanie pięknego świata przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego. Ubezpieczenie kampera natomiast pozwoli przygotować się do różnych, nieprzewidzianych sytuacji. 

Ubezpieczenie OC kampera 

OC kampera działa tak samo jak ubezpieczenie innych pojazdów – chroni przed finansowymi skutkami szkód wywołanych przez kierowcę. Wysokość składki będzie zależała od statusu kierowcy. Dlatego wykupując ubezpieczenie należy podać wszystkich kierujących pojazdem. Również tych potencjalnych, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebne zastępstwo na drodze. 

Ubezpieczenie assistance, AC oraz NNW  

Samochody kempingowe są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju kradzieże. Posiadając nowszy kamper, bogato wyposażony warto wykupić ubezpieczenie AC. Dzięki ubezpieczeniu otrzymamy gwarancję pokrycia szkody powstałej w wyniku kolizji czy wypadku. Koszty naprawy kampera pokryje Ubezpieczyciel, a nie właściciel pojazdu. 

ubezpieczenie kampera

Wyruszając w podróż kamperem, wybieramy zazwyczaj dalekie trasy.  Ubezpieczenie assistance kampera zapewni pomoc  w razie awarii samochodu kempingowego czy kolizji.  W zakresie ochrony znajduje się również pomoc tłumacza czy prawnika w przypadku kolizji drogowej, jak również zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy kampera.  

Wybierając  assistance należy zwrócić uwagę na zakres terytorialny. Czy gwarantuje ochronę ubezpieczeniową na terytorium państwa, do którego się wybieramy? Naprawa lub holowanie kampera za granicą może nas bardzo drogo kosztować. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w postaci assistance sprawia, że możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela w tego typu trudnych chwilach w podróży 

Dodatkowo pakiet ubezpieczeń warto wzbogacić o polisę NNWUbezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – zapewni odszkodowanie kierowcy i pasażerom w razie wypadku. 

Ubezpieczenie GAP dla kampera 

kamper ubezpieczony

Jest dodatkową ochrona przed utratą wartości kampera w wyniku szkody całkowitej lub kradzieży. Ubezpieczenie GAP zabezpiecza spadek wartości pojazdu. Nowe kampery po latach eksploatacji, tracą średnio ok 40% wartości zakupu. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w przypadku szkody całkowitej bądź kradzieży wypłacą odszkodowanie na podstawie wartości pojazdu w dniu wystąpienia zdarzeniaDzięki opcji GAP nie tracimy na jego wartości niezależnie od tego czy jest nowy czy używany.  

Zakres ubezpieczenia kampera powinniśmy dostosować do własnych potrzeb, wartości pojazdu oraz sposobu jego użytkowania. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego ubezpieczenia, wtedy koszty napraw spoczywają na nas, a mogą być bardzo wysokie. 

Sposobem na wybranie najkorzystniejszej oferty jest porównanie wielu polis. Zapraszamy do naszej multiagencji Ultra Ubezpieczenia. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie. Polecamy skorzystać z formularza kontaktowego. Na naszej stronie znajdziesz również współpracującego z nami agenta w swojej okolicy.  

źródła:
https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/majatek-podroze-oc/pojazdy/pzu-auto-ac 
https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/