801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Ubezpieczenia komunikacyjne

Właściciele aut muszą posiadać ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, natomiast pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne, czyli autocasco, NNW czy assistance są dobrowolne. 

Ubezpieczenia komunikacyjne OC 

ubezpieczenie minicasco

Jeśli posiadasz samochód to zgodnie z prawem, najpóźniej w dniu jego rejestracji, musisz wykupić polisę OC. Ubezpieczenie OC samochodu obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, powstałych w wyniku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Dotyczy to zarówno szkód osobowych, jak i materialnych. Polisa OC przypisana jest do konkretnego samochodu, a nie do jego właściciela. 

Ceny składek ubezpieczeń komunikacyjnych ustalane są przez towarzystwa. Przeważnie zależą od doświadczenia kierowcy, jego miejsca zamieszkania czy model auta. Duży wpływ na koszt mają także model auta, rocznik, typ silnika itp. Umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy.  Ochrona obejmuje odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, nawet jeśli nie korzystasz ze swojego samochodu. Jego brak wiąże się z wysokimi karami.  

Ubezpieczenie Autocasco 

Ubezpieczenie komunikacyjne OC obejmuje odszkodowanie dla poszkodowanych. Natomiast Autocasco chroni Ciebie przed finansowymi skutkami kradzieży bądź zniszczenia pojazdu. Ustawa nie określa sum gwarancyjnych, jak w OC, więc zakres ochrony zależy od rodzaju podpisanej umowy.  

W ramach AC otrzymasz odszkodowanie m.in. w przypadku szkody wywołanej wypadkiem drogowym, pożarem, kradzieżą pojazdu lub jego wyposażenia. Na rynku dostępne są również wersje mini, czyli tzw. minicasco. Taka polisa może obejmować wtedy jedynie wybrane zdarzenia. 

Ubezpieczenia komunikacyjne NNW 

mechanik naprawia samochód w ramach NNW

W ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków ochronie podlega życie kierowcy lub pasażerów. W ramach tej polisy otrzymasz również zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Możesz posiadać kilka polis NNW i w przypadku zdarzenia dostać odszkodowanie z każdej z nich. NNW obejmuje również sytuacje związane ze wsiadaniem do auta czy jego załadunkiem. Zapewnia finansową ochronę dla naszych bliskich, w przypadku śmierci spowodowanej wypadkiem. 

Wysokość wypłaconego odszkodowania jest uzależniona od sumy ubezpieczeniowej. Im będzie ona wyższa, tym również wyższe może być odszkodowanie.

Czym są ubezpieczenia assistance?

 

samochód z ubezpieczeniem komunikacyjnym

Assistance to różnorodne wsparcie w trakcie trwania kryzysowej sytuacji. Oferuje pomoc serwisową, informacyjną czy medyczną. Zakres ochrony jest uzależniony od wykupionej polisy. Najczęściej ubezpieczenie umożliwia naprawę auta na miejscu, holowanie, wymianę opon, dostarczenie paliwa, zakwaterowanie dla kierowcy i jego pasażerów czy dostarczenie benzyny.  

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC warto zaopatrzyć się w dodatkową ochronę z pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych. Posiadając AC czy assistance możesz uchronić się przed wysokimi kosztami związanymi z kradzieżą, uszkodzeniem czy holowaniem auta. NNW natomiast będzie wsparciem finansowym, jeśli dojdzie do uszczerbku na zdrowiu i konieczne będą leczenie czy rehabilitacja. 

Zastanawiasz się, czy pakiet komunikacyjny jest dla Ciebie? Nie wiesz który wariant assistance wybrać? Zapraszamy do naszej agencji Ultra Ubezpieczenia, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Pomożemy dobrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Na naszej stronie znajdziesz również współpracującego z nami agenta w Twojej okolicy.

Źródła:
Uniqa
Allianz

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu