W siedzibie naszej firmy w Olsztynie, 19 lutego gościliśmy inauguracyjną Radę Konsultacyjną Ultra Współpracowników. Tworzyło ją demokratycznie wybrane grono osób z różnorodnym doświadczeniem. W tej edycji udział brali: Monika Padyasek, Kamil Kwiecień, Lech Pruszyński, Marian Bułecki, Paweł Łasiewicki, a przewodniczył Marek Niewiadomski. Zapoczątkowana w ten sposób idea spotkań ma w założeniu umożliwić bezpośrednią dyskusję dotyczącą bieżących problemów na rynku ubezpieczeń, w szczególności wyzwań stojących przed firmą Ultra.

Początek spotkania został poświęcony sytuacji na rynku ubezpieczeń. Przedstawiliśmy relację z działań i wyników w 2019 roku, a także plany do zrealizowania w roku 2020. Omówiliśmy możliwości współpracy poziomej z innymi multiagencjami. Dywagowaliśmy na temat rożnych aspektów funkcjonowania firmy, dostrzegając nie tylko jej mocne strony, ale wskazując również na te, które wymagają poprawy.

Druga część przeznaczona została na omówienie systemu CRM i oczekiwań względem niego. Poruszyliśmy kwestię niedawnej wizyty osób bezpośrednio odpowiedzialnych za rozwój porównywarki wraz z funkcjonalnością CRM. Przedstawiliśmy etap, na jakim prowadzone są rozmowy z innymi partnerami z branży IT. Poruszone zostały problemy techniczne, z jakimi mierzyliśmy się do tej pory, oraz wyjaśniliśmy dlaczego nie dało rady spełnić wszystkich obietnic na czas. Zebraliśmy też listę pomysłów dotyczących funkcjonalności, które mogłyby pomóc w bieżącej pracy.

Na koniec odbyła się dyskusja na tematy produktowe. Szukaliśmy nisz rynkowych. Poruszyliśmy kwestię nowych kanałów, którymi można trafić do potencjalnych klientów. Sporo czasu poświęciliśmy kwestiom szeroko pojętego marketingu, i możliwościom wzajemnego wsparcia w tej materii.

Spotkanie Rady Konsultacyjnej z pewnością cechowała żywa dyskusja. Rzeczowa krytyka przeplatała się z pomysłami zarówno tymi, których realizację możemy rozpocząć niebawem, jak i takimi, które wymagać będą dłuższych przygotowań. Udało się nam wywołać prawdziwą burzę mózgów 🙂 co niezmiernie nas cieszy. Wierzymy, że to spotkanie było owocne dla wszystkich Stron. Dzięki konstruktywnej dyskusji zyskaliśmy pewność, że razem możemy wiele zdziałać, a także, iż rzeczywiście warto rozmawiać. Przed nami przecież kolejne pasjonujące wyzwania.

Następne zebranie w tej formule planujemy w połowie roku. Jesteśmy pewni, iż podobne konsultacje to właściwy kierunek, który na stałe wpisze się w działalność Ultra Ubezpieczenia.