801 002 115; 662 251 057 biuro@ultra-ubezpieczenia.pl facebook.com/UltraUbezpieczenia

Na czym polega Ultra Leasing?

Leasing Jest popularną formą finansowania środków trwałych. Występuje w dwóch formach: leasing operacyjny (również pożyczka długoterminowa bez obowiązku wykupu) i finansowy. Alternatywnym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy oraz pożyczka leasingowa czy kredyt. 

Popularną transakcją jest leasing samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Stanowi prawie 70% liczby zawieranych w Polsce umów. Większość firm leasingowych nie bada zdolności finansowej. Mogą go uzyskać przedsiębiorcy od pierwszego dnia działalności. 

Za pomocą leasingu możemy sfinansować każdy środek trwały:

  • maszyny budowlane,
  • panele fotowoltaiczne,
  • maszyny CNC,
  • kosmetyczne,
  • poligraficzne,
  • gastronomiczne,
  • rolnicze, leśne,
  • sprzęt IT

Leasing niższych rat

Leasing maszyn i urządzeń najczęściej jest finansowany w formie oferty operacyjnej. Przez prostotę księgowania i korzyści podatkowe, jest dość popularny. Kosztem uzyskania przychodu dla leasingobiorcy jest wpłata początkowa oraz raty. Umowa trwa od roku do 7 lat. Po jej zakończeniu mamy możliwość wykupu przedmiotu. Jego wartość końcowa ustalona jest w umowie. Dokumentem zakupowym jest faktura VAT 23% (usługa)

leasing toyota

Z leasingu finansowego korzystają firmy, kupujące przedmioty objęte niższą stawką VAT (np. sprzętu medycznego, sprzętu IT). Sfinansujemy również za jego pomocą samochody nowe i używane. W przypadku faktury VAT podatek naliczany jest z góry. Ustalony jest od całej wartości transakcji w chwili wydania przedmiotu. Zatem od razu można starać się o jego zwrot.  

Leasing finansowy (kapitałowy) pod względem podatkowym oraz księgowym przypomina kredyt czy pożyczkę. W odróżnieniu od operacyjnego, który jest usługą, leasing finansowy traktowany jest jako dostawa towaru. Właścicielem przedmiotu jest firma leasingowa. Odpisów amortyzacyjnych dokonuje klient, do kosztów uzyskania przychodów jest wliczana także część odsetkowa raty. Umowa może trwać od 6 do 84 miesięcy. Nie ma wykupu końcowego, Natomiast na koniec okresu finansowania zostajemy właścicielami przedmiotu.

Umowa wynajmu

Umowa wynajmu długoterminowego w ujęciu prawno-podatkowym to umowa leasingu operacyjnego. Często spotykamy zamiennie terminy: auto na abonament, car fleet managment, czyli zarządzanie flotą, full service leasing. W praktyce płacimy za użytkowanie pojazdu oraz za utratę jego wartości w czasie. Wynajem charakteryzuje się niską ratą bez konieczności wykupu pojazdu po zakończonym kontrakcie. 

leasing sprzętu medycznego

W praktyce płacimy za użytkowanie pojazdu oraz za utratę jego wartości w czasie. Rata w dużym stopniu zależy od zadeklarowanego przebiegu na cały kontrakt. Przy niższym przebiegu mamy wyższą wartość końcową. Jest to wartość odpowiadająca mniej więcej wartości rynkowej pojazdu po zakończonej umowie. W wynajmie nie musimy się martwić sprzedażą pojazdu czy rozliczeniami podatkowymi. Korzystamy z kolejnego finansowania i cieszymy się jazdą nowym autem. 

Tradycyjny leasing polega głównie na finansowaniu danego przedmiotu. Jego wykup końcowy jest z reguły obowiązkowy. Wynajem długoterminowy zawiera usługi dodatkowe m.in. serwis pojazdu, ubezpieczenie, usługę door to door, kartę paliwową, sezonową wymianę opon. 

Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa jest alternatywą dla kredytu czy leasingu finansowego. Pożycza nie bank, tak jak ma to miejsce w kredycie, a firma leasingowa. Jeżeli chcemy zakupiony przedmiot na własność, czy zwiększyć koszty uzyskania przychodu o amortyzację zakupionego środka trwałego, to wybieramy pożyczkę. Z pożyczki korzystają często klienci, którzy ubiegają się o dotacje unijne. 

Jeżeli zastanawiacie się jak sfinansować samochód lub inne urządzenia – zapraszamy do kontaktu. Oferty leasingowe to prosty i szybki sposób na rozwój firmy. Nie wiecie jaki rodzaj wybrać? Skorzystajcie z naszego formularza kontaktowego i dowiedz się wiecej o leasingu dla firm. Pomożemy dobrać odpowiednią ofertę.

Blog ultra agentki od leasingu Anny Ceberek

projekt, wykonanie i administracja z ❤ digitalaxy.eu